-
find two eauivalent ratios for 3/5 ,4/12,6/18
-
i GUESS YALL HAVE NOTHiNG BETTA 2 DO!!!(♥)
-
An 8 ounce can of tomatoes costs $1.14. A 12 ouncecan cost $1.75. Which can of tomatoes has the better unit price? PLEASE SHOW WORK
-
-
An 8 ounce can of tomatoes costs $1.14. A 12 ounce can costs 1.75. Which can of tomatoes has the better unnit price?
1.75 ~ 12 = about $0.15 oz.
1.14 ~ 8 = $0.14 oz.
12 ounces for 1.75 is the better buy
-
write the unit rate as a fraction
$15 per square root
-
i don't know could u explain a little more
-
determine the unit rate if 10,500 ants are in 1,500 square feet.
-
-
please explain how to write the unit rate as a fraction example: 25 feet per second
-
$3/4lb
unit rate
861 bagels/3d
unit rate
850/1.25
unit rate
-
2 miles in 20 minutes
-
The most extreme temperature change in canadian history occurred when the temperature in pincher greek,alberta, rose from -19c in one hout. find the change in temperature
-
-
$112 in 8 hours
-
WRITE A UNIT RATE 250 MILES FOR 20 GALLONS
-
find the unit rate of 12,520 books for 11 glow in the dark pencils
-
I don't get this I an in 7th grade and I love math please help can you do these promblem 112 dollars in 8 hours
Next promblem 150 miles in 6 gallons
Next promblem 49 points in 7 games
Next promblem 105 students in 3 classes thank you responed really soon
-
-
I have no ideahow to do any of this I just failed a test on it,do u multiply,divide,add,subtract,I have noIDEA!
-
IS 50 MILES IN 2 HOURS A UNIT RATE
-
10 APPLES PEELED IN 8 MINUTES OR 2 HEARTBEATS PER SECOND OR 60 FEET IN 12 MINUTES WHICH OF THIS ABOVE ARE UIT RATE
-
1,250 words in 5 minutes
-
-
Write the unit rate in fraction form
1. $8.00 for 10
2. $2.40 per dozen
3. 100 students in 4 classrooms
4. 220 miles per 11 gal.
5. $5.00 for 25
6. $280 for 7
-
6 eggs in 7 days
-
Ok im like stupid,sorta,so heres a prob i need help width to rite a rate as a unit rate..which is 180 words in 3 min...how do i get the answer?? plz help!
-
Pls help! im in 6th grade and i wus absent so i don't knw how to do this! prob 1.180 words in 3 min
2.$4 for 8 bottles of water and thts it! 4 now at least pls! help! if u knw the answers txt me at! 509-723-9630! thanx!(:
-
-
okay I NEED HELP FAST!! if it cost $6.98 dollars for 24 cans of juice how much money would it be for 1 can of juice PLEASE RESPOND QUICKLY I NEED IT FOR TOMMOROW!! :) thanks
-
hey everyone! i don't know the answer but i just feel like typing.... haha... hehehe...hahahahahahah....having lots of fun
-
type 8580 words in 2h 45min
-
the anwer is no
-
-
Which is less expensive per can?
6 pack soda for $2.20
or a 12 pack of soda for $4.45 ?
Explain please, thanks
-
tell whether the unit rate is written as a unit rate Question: 36 miles per hour
-
7 apples for $1.00
-
the question is
write the unit rate
(fraction)
8.48 in.
4 sec.
ANSWR quickly pleasssse!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-
-
is it 2.12??
-
dont understand & don't write mean things on here!
-
mehn girl u need to calm down....siriously take a chill pil just ask ur techer 4 help nd problem solved....sirously isnt dat wuat techers r here 4....gosh(jkjkjk)nah techerz suck...lol well yust ask 4 help...buh bye:)
-
i need help on diz 2 sooo ya.....pplz plis help us....lol
-
-
i hate math
whats the ratio of 270 mi in 5 h as a unit rate ??????
-
Trave 250 mi in h
need the unite rate for each situation
-
7.40 for 5 pounds find unit rate
-
this doesnt even really help....
-
-
step #1 do 121.50 over 18 hours
step #2 121.50 divided by 18 and 18 divided by 18
step #3 it is 6.75 over one
step #4 so he/she makes $6.75/hour.
*Check by doing $6.75x 18 hours* it equals
$121.50....
-
$180 in 12 hours
-
Why is this SO long?